• امام حسین (علیه السلام) می فرمایند :
 • به درستی که شیعیان ما قلبشان از هر ناخالصی
 • و حیله و تزویر پاک است.
 •  

  به اطلاع اوليا محترم مي رساند جلسه حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا غياث روز دوشنبه مورخ 93/9/3 برگزار نمي گردد.  اِمام سجّاد (عليه السلام) :  
    
  «تزهر أرض كربلا يوم القيامة كالكوكب الدرى وتنادى انا ارض الله المقدسة الطيبة المباركة التى تضمنت سيد الشهداء و سيد شباب اهل الجنة.»  

  «زمين كربلا ، در روز رستاخيز ، چون ستاره مرواريدى مى ‏درخشد و ندا مى ‏دهد كه من زمين مقدس خدايم ، زمين پاك و مباركى كه پيشواى شهيدان و سالار جوانان بهشت را در بر گرفته است.»
   

       

  قابل توجه اوليا گرامي

  DVD سخنراني حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا غياث و جناب آقاي دكتر فياض بخش آماده است.

  از اولياي محترمي كه تمايل به دريافت DVD دارند، خواهشمنديم با دفتر دبستان هماهنگ نمايند.  مسابقه و سرگرمی

  بازی وزنه های تعادلی

  http://www.vectorpark.com/levers/LeversGame.swf

  تغذیه

  اهمیت خوردن صبحانه

  خوردن صبحانه یک راه مناسب برای رساندن سوخت مورد نیاز به بدن است.کودکانی که صبحانه می خورند، تمایل به تغذیه سالم تر در طول روز داشته و احتمال بیشتری برای مشارکت آنها در فعالیت های جسمی وجود دارد که هر دو راه هایی فوق العاده برای کمک به حفظ وزن مناسب آنها است.سرسری خوردن صبحانه می تواند باعث شود کودک در طول روز احساس خستگی، بی قراری یا عصبی بودن کند.همچنین صبحانه می تواند به تنظیم وزن کودکان و حفظ آن کمک کند، زیرا باعث آغاز متابولیسم در بدن می شود؛ همان فرآیندی که غذا را به انرژی تبدیل می کند و وقتی متابولیسم آغاز می شود، بدن شروع به سوزاندن کالری ها می کند.

  صبحانه مناسب چیست؟

  در وعده صبحانه، نان به عنوان تامین انرژی، پنیر یا تخم مرغ به عنوان یک منبع پروتئینی و شیر برای تامین پروتئین و کلسیم گنجانده می شود.کره همراه با مربا یا عسل یا خرما بخشی از انرژی مورد نیاز روزانه را تامین می کند.علاوه بر آن کره منبع خوبی از ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین A  و P  است.

  نمونه ای از یک صبحانه مناسب برای دانش آموزان :

  نان و پنیر با گردو

  نان و پنیر با گوجه فرنگی با خیار

  نان و کره با عسل یا مربا

  نان و تخم مرغ با گوجه فرنگی یا پنیر

  نان و کره و خرما

  نان و پنیر با با سبزی

  * خوردن یک لیوان شیر همراه با صبحانه توصیه می شود.

  خواندنی

  خطر همزیستی با حیوانات

   ابتلا به ابولا، آبله گاوی، آلودگی به ویروس نیل غربی، تب طوطی و هاری از جمله بیماری هایی است که بر اثر همزیستی انسان ها و  حیوانات به انسان ها منتقل می شود علاقه به حیوانات بسیار زیباست. بسیاری در خانه خود حیوانات خانگی دارند و گاهی نیز این حیوانات را در رختخواب خود یا کودکانشان می خوابند.

  اما آنچه بسیاری نمی دانند این است که حیوانات ناقل بیماری های مختلف خطرناکی هستند.

   *** خفاش ها ناقل ابولا

  خفاش ها مهم ترین ناقلان بیماری ابولا هستند. گوشت خفاش در بسیاری از کشورهای آفریقایی به عنوان غذایی بسیار لذیذ، طرفداران فراوانی دارد.

  ویروس ابولا ابتدا از حیوان به انسان منتقل می شود. این ویروس سپس از انسانی به انسان دیگر سرایت می کند و این بیماری را توسعه می دهد

  ***آبله گاوی

  آبله گاوی به طور معمول گاوها را مبتلا می کند. اما این بیماری برای بیشتر پستانداران خطرناک است و آنها را در خطر ابتلا به این بیماری قرار می دهد.

  در آلمان واکسن آبله گاوی وجود ندارد، زیرا واکسن آبله عادی انسان را نسبت به آبله گاوی نیز محافظت می کند.

  در گذشته بیشتر افرادی که شیر گاو می دوشیدند به این بیماری دچار می شدند و بیماری ابتدا از دست های آن ها آغاز می شد.

   *** آلودگی به ویروس نیل غربی

  پشه ببری آسیا حامل ویروس نیل غربی است. این حشره موذی و سمج که به علت وجود خطوط راه راه روی بدنش به پشه ببری معروف است، حتی از روی لباس نیز نیش می زند. آلودگی به ویروس نیل غربی موجب بروز تب استخوان شکن می شود و می تواند قربانیان خود را از پا درآورد.

   ***تب طوطی

  تب طوطی بیماری مشترک انسان و دام است که می تواند به خصوص برای کودکان و افراد ناتوان خطرناک باشد. معمولا طوطی، مرغ عشق و پرندگان به این بیماری مبتلا می شوند. انسان در ارتباط با مدفوع این پرندگان به این بیماری دچار می شود. علائم بیماری به صورت گسترده از جمله ضعف پنهان، ذات الریه، تب شدید، تورم مفصلی، اسهال، تورم ملتحمه چشم و سرفه خون آلود هستند.

   *** بیماری هاری

  بیمای هاری مخصوص گوشتخواران اهلی و وحشی است و به طور عمده از روباه به انسان منتقل می شود.

  هاری بیماری کشنده ویروسی است که بر سیستم مرکزی اثر می گذارد و راه های سرایت گوناگونی دارد؛ راه هایی چون گاز گرفتن حیوان و زخم و مخاط حیوان مبتلا.

  بنابراین سگ ها و گربه های به ظاهر سالم می توانند از طریق لیسیدن لب و چشم و بینی کودکانی که با آن ها بازی می کنند این کودکان را به بیماری هاری مبتلا نمایند.

   ***گربه خانگی

  بیماری های ناشی از گربه های خانگی متعددند و می توانند بخصوص برای کودکان خطرناک باشند. این بیماری ها در پی گازگرفتگی یا کشیدن پنجه گربه ی بیمار به کودک منتقل      می شود. در آلمان شمار گربه های مبتلا به بیماری های گوناگون 13 درصد است. انسان های مبتلا به بیماری های گربه خانگی به تب شدیدی دچار می شوند و غدد لنفاوی شان در نزدیکی محل گاز گرفتگی متورم می شوند.

   

  آدرس : ولنجک، بلوار دانشجو، بالاتر از دانشگاه شهید بهشتی، میدان یاسمن، خیابان عدالت، کوی عدالت 2
  تلفن : 22410616-22413020
  آدرس رايانامه : sschool roshangar1 ir